Honvéd-Aqvital FC Csákvár 2-2 (0-1)

Feltoltve: 2023.december 10

A bajnokság idei utolsó, tizennyolcadik fordulójában Kispestre hivatalos csapatunk. A 17 órakor kezdődő találkozót honlapunkon követhetik figyelemmel.

Bár a főváros déli részén kora hajnaltól esik a hó, havas eső, a házigazdáktól kapott információ szerint nincs akadály a mérkőzés megrendezésének.

Bozsik Aréna, 1200 néző, vezeti Takács Tamás (ifj. Varga Gábor, Nagy Viktor)

Honvéd: Dúzs – Eördögh, Kocsis G., Szabó A., Benczenleitner – Bocskay (Pekár, 62.), Lőrinczy, Nyitrai (Kovács N., 67.) – Kundrák (Bobál G., 67.), Kerezsi, Krajcsovics (Kocsis D., 62.). Vezetőedző: Csertő Aurél.

Aqvital: Pécsi – Murka, Babós L., Karacs, László N. – Szakály D., Farkas A., Gazdag V. – Tamás N. (Juhász L., 72.), Simon A., Baracskai. Vezetőedző: Tóth Balázs.

1.perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak piros-feketében, csapatunk tiszta fehérben lépett pályára.

12. perc: Farkas Aurél remekül indította a védője mögött beinduló Tamást, az alapvonalról belőtt labdát szögletre mentették a védők.

13.perc: László Noel jobb oldali szögletét Babós Levente 8 méterről, középről a jobb sarokba fejelte, 0-1.

16.perc: Kocsis Gergely könyökölésért sárga lapot kapott.

22.perc: Az első igazán veszélyes Honvéd-támadás: Benczenleitner bal oldali beadását követően Nyitra már éppen lőni készült a kaputól 10 méterre, mikor érkezett Baracskai és az utolsó pillanatban elpiszkálta előle a labdát.

24.perc: Gazdag Vajk a térfelünk közepén rálépett Kerezsi lábára, sárga.

25.perc: Lőrinczy a felezővonalnál a nyaknál fogva rántotta vissza Tamás Nándort, ez is sárga.

Ezekben a percekben nyom a Honvéd, sorra jönnek a két szélről a beadások, de hősiesen álljuk a sarat.

44.perc: Simon ütközött Szabó Alex-szel, ez is sárga.

Egy perc a hosszabbítás.

Vége az első félidőnek.

46.perc: Csere nélkül folytatódik a mérkőzés.

54.perc: Kerezsi a bal oldali alapvonalról élesen lőtte a kapu elé a labdát, Babós becsúszva szögletre mentett.

56.perc: Simon remekül tartotta meg a felrúgott labdát a kezdőkörben, Gazdaghoz játszott, aki azonnal indította a bal szélen érkező Baracskait, csapatkapitányunk beadását Tamás Nándor a rövid saroknál a kapuba kotorta, 0-2.

62.perc: Kettős hazai csere: Kocsis Dominik érkezik Krajcsovics helyére, míg Bocskayt Pekár váltja.

67.perc: Újabb kettős hazai csere: Kundrák-Bobál, Nyitrai-Kovács.

68.perc: Lőrinczy bal oldali szabadrúgása Karacs fején megcsúszva a bal felső sarokba vágódott, 1-2.

72.perc: Tamás Nándor helyére Juhász Levente érkezett.

75.perc: Kerezsi jobb oldali szabadrúgás épp, hogy elsuhant Kocsis Gergely feje előtt, illetve a jobb kapufa mellett.

80.perc: Szakály helyére Papucsek érkezett.

81.perc: Bal oldali beadás után Bobál 8 méteres fejesét Pécsi bravúrral fogta.

88.perc: Szabó 20 méteres lövése alig suhant el a jobb kapufa mellett.

89.perc: Kovács Nikolász jobb oldali beadását Bobál Gergely a rövid sarokra érkezve a kapu közepébe pörgette, 2-2.

Négy perc a hosszabbítás.

92.perc: Papucsek kapott sárga lapot.

Vége a mérkőzésnek, csapatunk óriásit küzdve értékes pontot szerzett Kispesten.