Túl a bajnoki főpróbán …

Feltoltve: 2023.július 23

Vasárnap este tartotta bajnoki főpróbáját csapatunk a szerb FK Tisza együttese ellen.

Aqvital FC Csákvár-FK Tisza Adorján 6-0 (4-0)

Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 100 néző, vezette: Varga Patrik

Aqvital: Pécsi – Murka, Papucsek (Babós), Karacs, László N. – Farkas A., (Nat), Mészáros D., Szakály D. (Major M.) – Tamás N. (Juhász L.), Nagy Z. (Simon A.), Fejős (Baracskai). Vezetőedző: Tóth Balázs.

Tisza: Stajkovic – Tomisic, Svitic, Pronek, Mesaros – Slavuhica, Jukik – Ivandekic, Tomic, Zoljanic – Kostic. Vezetőedző: Veselinov Vanja.

A II. félidőben pályára lépett: Ladanji, Toma, Cucic, Stepovic, Viola, Krunc, Lekaji, Kopunovic, Vrana.

2. perc: Szakály Dénes a jobb oldalon tisztára játszotta magát, majd okosan visszgurított a tizenegyespontra érkező Nagy Zoárd elé, aki jobbal úgy helyezte a hálóba a labdát, hogy az a bal kapufáról átpattant a jobb oldalira, majd onnan vágódott a gólvonal mögé, 1-0.

11. perc: Nagy Zoárd ezúttal a kiszolgáló szerepét vállalta magára, átadásával Fejőr Áron lépett ki középen, s a kapust is kicselezve lőtt a hálóba, 2-0.

26. perc: Farkas Aurél lépett ki a jobbösszekötő helyén, elfektette a rátámadó védőt, majd 10 méterről, ballal visszalőtt a bal alsó sarokba, 3-0.

43. perc: Fejős Áron kapott remek kiugratát a jobbösszekötő helyén, egy csel után visszagurított Tamás Nándorhoz, aki ballal kilőtte a jobb alsót, 4-0.

55. perc: Farkas Aurélt nagy szólója végén buktatták a tizenegyespontnál. A jogos büntetőt Szakály Dénes higgadtan vágta a léc alá, 5-0.

77. perc: Simon András egy állítás után, középről, 20 méterről kilőtte a jobb alsót, 6-0.

A nagy kedvvel játszó, számtalan helyzetet kidolgozó csapatunk önbizalom növelő győzelemmel hangolt a jövő heti bajnoki rajtra.