Ez történt a zárófordulóban

Feltoltve: 2023.május 22

Tegnap este befejeződött a 2022-23-as másodosztályú bajnokság. Csapatunk győri döntetlenével kiharcolta az osztályozó nélküli bent maradást az NB II-ben.

A két feljutó, a DVTK és az MTK, valamint a harmadik Ajka és negyedik Szeged is komolyan vette a zárófordulót és begyűjtötte a három pontot. A Soroksár győzelemmel tett pontot remek tavaszi szereplésére, míg az ősszel parádézó Pécs a sereghajtó Dorog elleni győzelemmel szépen búcsúzott szurkolótáborától. A Kozármisleny vereséget szenvedett Siófokon, s ezzel osztályozóra kényszerül, miként a Kazincbarcikán pont nélkül maradó Szentlőrinc és az otthon vereséget szenvedő Nyíregyháza is. A Dorog mellett a Békéscsaba esett ki az NB II-ből.

Eredmények: ETO FC Győr-Aqvital FC Csákvár 2-2, Haladás-DVTK 0-2, Gyirmót-MTK 1-2, Ajka-Békéscsaba 2-1, Nyíregyháza-Szeged 1-3, Soroksár-Mosonmagyaróvár 2-1, Pécs-Dorog 3-0, Siófok-Kozármisleny 1-0, Tiszakécske-Budafok 1-0, Kazincbarcika-Szentlőrinc 1-0.