Békéscsaba-Aqvital FC Csákvár 1-2 (1-1)

Feltoltve: 2023.április 12

Ma délután Békéscsabán lép pályára csapatunk a bajnokság 31. fordulójának mérkőzésén. A 16 órakor kezdődő találkozó alakulását honlapunkon követhetik figyelemmel.

Kórház utcai stadion, 530 néző, vezeti: Katona Balázs (Vígh-Tarsonyi Gergő, Baghy Csaba)

Békéscsaba: Krnács – Puskás G. (Szalai), Fazekas L., Bora, Mikló (Kóródi) – Kitl M. (Horváth), Farkas M., Futó (Váradi), Hamed – Lukács R. (Máris), Czékus. Vezetőedző: Brlázs Gábor.

Aqvital: Zelizi – Alaxai, Karacs, Koval – Ominger (Murka), Mészáros D. (Dulló), Magyar Zs. (Vaskó), Gazdag V. (Fejős) – Tamás N. (Torvund), Hornyák, Baracskai. Vezetőedző: Tóth Balázs.

1.perc: Csapatunk kezdte a mérkőzést, a hazaiak tiszta fehérben, együttesünk kékben lépett pályára.

6.perc: GÓL!!! Futó buktatta a csabai térfél közepén a nagy lendülettel előre törő Hornyákot. A 28 méteres szabadrúgást Magyar Zsolt a jobb alsó sarokba lőtte, 0-1.

Bár a Békéscsabánál van többet a labda, a kapura nem jelentettek veszélyt a lila-fehérek, ám a kontrákból mi is többször eljutottunk a hazai tizenhatosig.

24.perc: Omingert buktatták a csabai kaputól 22 méterre, a vétkes Bora sárga lapot kapott. Magyar szabadrúgása ezúttal a bal felső sarok fölött szállt el.

28.perc. Puskás bal oldali sarokrúgása után Futó 15 méteres eltört lövése éppen Lukácsot találta meg, aki az ötösről a kapu közepébe paskolta a labdát, 1-1.

34.perc: Futó Zsombor sárga lapot érően vágta fel Mészáros Dávidot.

35.perc: Magyar remekül emelt a hazai térfél közepéről a tizenegyes pontra Alaxaihoz, aki nagy helyzetben rosszul vette át a labdát, s Bora szögletre tudott tisztázni.

37.perc: Omingert buktatták a jobbösszekötő helyén, a kaputól 25 méterre. Magyar ezúttal nem kapura lőtt, hanem betekerte a labdát, ám lökés miatt a hazaiak jöhettek szabadrúgással kifelé.

Egy perc a hosszabbítás.

46.perc: Csere nélkül folytatódik a mérkőzés.

48. perc: Szép kényszerítő után Magyar 16 méterről lőtt, de Krnács bravúrral leért a rövid sarokra.

52. perc: Ominger 22 méterről a jobb sarok mellé lőtt.

55.perc: Újabb csabai sárga, ezúttal Fazekas kapta Baracskai buktatásáért.

58. perc: Hazai csere, Lukács helyére Máris érkezik.

62.perc: Tamást Torvund, gazdagot Fejős váltja csapatunkban.

65.perc: Hazai helyzet, Máris a jobb oldali alapvonalról megcélozta a rövid sarkot, Zelizi biztosan fogta.

69. perc: Kitl-Horváth, Puskás-Szalai csere a hazaiaknál.

72.perc: Murka érkezik Ominger helyére.

75.perc: Horváth lőtte fölé Futó átadását.

79.perc: GÓL!!! Mészáros átadását Magyar Zsolt maga elé tette, majd 20 méterről óriási gólt lőtt a léc alá, 1-2.

80. perc: Hazai cserék: Mikló helyére Kóródi, Futó helyére Váradi érkezett.

81.perc: Magyart Vaskó Tamás, Mészárost Dulló Martin váltja a hajrára.

82.perc: Fejős Áron kapott sárga lapot.

84.perc: Szalai sárga lapot érően buktatta Torvundot.