Aqvital FC Csákvár-Soroksár 4-3 (2-1)

Feltoltve: 2021.november 28

Ma kora este a a Ferencváros fiókcsapatát, a Soroksárt fogadja csapatunk bajnoki mérkőzésen. A 17 órakor kezdődő találkozót klubunk youtube-csatornájánán – https://youtu.be/ReSudcjr5QY – élőben, honlapunkon szöveges tudósításunk révén követhetik figyelemmel.

Vezetőedzőnk nem változtatott a szerdán, Budaörsön döntetlenre végző csapatán, ugyanakkor Lipcsi Péter több helyen is belenyúlt a DVTK ellen ikszelő tizenegyen.

Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző, vezeti: Kovács Imre (Bertalan Dávid, Vörös Dániel)

Aqvital: Zelizi – Hosszú, Vaskó, Dulló, Körmendi – Torvund, Bakos, Magyar Zs., Molnár R. – Takács T., Murai. Vezetőedző: Mónos Tamás.

Soroksár: Varga Á. – Ternován, Csontos, Gyömbér, Pászka – Hudák, Csernik – Lőrinczy, Katona, Korozmán – Magyari Sz. Vezetőedző: Lipcsei Péter.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

3. perc: Hosszú a kjobb oldalról lőtte középre a labdát, mely Magyar Zsolt elé került, középpályásunk lövését azonban védte Varga Ádám.

4. perc: Hudák 17 méteres lövését fogta Zelizi.

8. perc: Pászka a bal oldali alapvonalon csinált egy remek cselt, majd pontosan gurított Magyari elé, akinek 8 méteres lövésébe belevetődött Vaskó.

14. perc: Hudák lövését ezúttal Dulló blokkolta.

21. perc: GÓL!!! Hosszú remek mozdulattal csapta be ellenfelét a jobb oldalon, beadását Torvund átvette, kettőt tolt rajta, majd 14 méterről úgy lőtte a bal felső sarokba, hogy a labda a lécről vágódott a hálóba, 1-0.

25. perc: Magyar Zsolt 18 méteres lövése egy védőt érintve alig suhant el a léc fölött.

26. perc: GÓL!!! Bakos bal oldali szögletét a hosszú saroknál Takács Tamás visszafejelte, Vaskó Tamás pedig közelről a léc alá stukkolt, 2-0.

30. perc: Dulló blokkolta Korozmán lövését, majd nagy lendülettel megindult előre. Egészen a soroksári térfél közepéig száguldott előre a labdával, ám passzába hiba csúszott.

31. perc: Murai játszotta tisztára magát a soroksári tizenhatos előterében, majd kapura lőtt, Pászka azonban még bele tudott vetődni a labda útjába, mely így szögletre pattant.

36. perc: Pászka remekül emelt vissza a bal oldali alapvonalról, Csernik pedig a rövid saroknál kapásból a jobb alsó sarokba helyezett, 2-1.

40. perc: Korozmán lövése felpörgött egy védőn, Zelizinek nyújtózkodni kellett, hogy szögletre tudjon menteni.

Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő.

46. perc: Csere nélkül folytatódik a mérkőzés.

50. perc: GÓL!!! Hosszú Zétény szerzett labdát a jobb oldalon, pontosan játszotta meg Torvundot, aki mesterien tálalt a jobbösszekötő helyén előretörő Magyar Zsolt elé, fiatal középpályásunk pedig 8 méterről a hosszú sarokba lőtt, 3-1.

55. perc: Nagyot mentett Dulló Martin, Korozmán emelése már túl jutott Zelizin, de védőnk az utolsó pillanatban a kapu torkából kifejelte a labdát.

58. perc: Molnár Rajmund helyére Major Gergő érkezett.

60. perc: GÓL!!! Major 23 méteres lövése kijött Vargáról, érkezett Takács Tamás és 8 méterről a kapu közepébe lőtt, 4-1.

63. perc: Hármas soroksári csere: Katona-Kovac, Magyari-Szerető, Csernik-Haris.

67. perc: Kovac a jobb oldalról belőtt labdáját Korozmán középen átvette, majd jobb kilőtte a jobb alsót, 4-2.

69.perc: kettős csere: Bakost Koval, Murait Kalmár Benedek váltja.

75. perc: Major jobb lábas lövése elsuhant a kapu előtt.

79. perc: Kovac jól tálalt a lendületből érkező Hudák elé, aki 20 méterről óriási löketet küldött kapura, Zelizi bravúrral szögletre ütötte. A bal oldali sarokrúgás után Korozmán a hálóba fejelt, 4-3.

82. perc: Korozmán visszahúzásért sárga lapot kapott.

86. perc: Gyömbér helyére Valencsik érkezett.

89. perc: Magyar lövését a kapufa hárította.

92. perc: Magyar helyére Ominger érkezett.

Vége a találkozónak, csapatunk heroikus küzdelemben nagyon fontos három pontot szerzett.