Kezdésnek nem volt rossz: Aqvital FC Csákvár-Tobol FC 1-1 (0-1)

Feltoltve: 2019.január 12

Törökországi edzőtáborozásunk harmadik napján lejátszottuk idei első felkészülési mérkőzésünket. Ellenfelünk a kazah első osztály élmezőnyébe tartozó, a 2018-19-es Európa Liga-selejtezőjében indult – négy meccsen három győzelmet arató – FC Tobol gárdája volt. Bár reggel óta szakadt az eső, így is tökéletes pályán rendezték az összecsapást.

Aqvital FC Csákvár-Tobol FC 1-1 (0-1)

Antalya, vezette: Rufat Cekir (Mustafa Ansar, Derin Duran)

Aqvital (I. félidő): Hermány – Csilus, Kiprich D., Csonka, Galambos – Mészáros D., Nándori – Skribek, Sándor Gy., Simon – Sejben.

II. félidő: Hermány – Falusy, Dulló, Baranyai, Deutsch – Mészáros D. (Nándori), Papp M. – Daróczi, Molnár Cs., Baracskai – Oroszi.

17. perc: Sejben remekül fordult le védőjéről és 11 méterről az oldalhálóba bombázott.

18. perc: gyorsan elvégzett szabadrúgás után Csonka késlekedett a belöbbölt labda kivágásával, Nurgaliev lecsapott rá és 16 méterről Hermány felett a kapu közepébe emelt, 0-1.

30. perc: Skribek köténnyel indulva megverte védőjét a jobbösszekötő helyén, majd 13 méterről alig lőtt a léc fölé.

47. perc: Deutsch vállalkozott lövésre 22 méterről, ballábas lökete a léc fölött zúgott el.

58. perc: Szépen felépített támadás végén Daróczi 18 méteres lövését tenyerelte ki a jobb alsó sarok elől a kazahok kapusa.

61. perc: Bal oldali támadás végén az alapvonalról visszagurított labdát a kazahok centere öt méterről a hosszú kapufára vágta.

75. perc: Oroszi fordult le erőszakosan védőjéről, a jobb oldali alapvonal közeléből keményen középre lőtte a labdát, mely azonban centikkel elcsúszott a hosszún érkező Baracskai cipője orra előtt.

82. perc: Daróczi bal oldali beadására remek tempóban érkezett Dulló és 10 méterről a hosszú sarokba bólintotta a labdát, 1-1.

A komplett csapattal felálló – szünetben is csak négyet cserélő – kazah első osztályú bronzérmes ellen egyetlen pillanatig sem játszott alárendelt szerepet együttesünk, s teljesen megérdemelten végzett döntetlenre a jó iramú, kemény összecsapáson.