Vége, bravúr a javából.: Zalaegerszeg-Aqvital FC Csákvár 0-3 (0-2)

A labdarúgó NB II mai fordulójában Zalaegerszegen lép pályára csapatunk.

Zalaegerszeg-Aqvital FC Csákvár 0-3 (0-2)

Zalaegerszeg, 1500 néző, vezeti: Szilasi Szabolcs (Kiss, Aradi)

ZTE: Szappanos – Simonfalvi, Gyagya, Forgács, Szalkai (Szakály A.) – Babati, Koller (Bedi), Patvaros, Városi (Horváth R.) – Daru, Wittrédi. Edző: ifj. Mihalecz István.
Csákvár: Gróf – Pintér B. (Szalai T.), Racskó, Spandler, Baranyai – Fényes, Bakos – Nyilasi (Domján), Kocsis, Molnár Cs. (Oldal) – Makrai. Edző: Toldi Gábor.

15. perc: Baranyai ment el a bal oldalon visszagurítását, Kocsis középről, óriási helyzetből, 5 méterről a hosszú sarok mellé pörgette.

20. perc: Wittrédi emelése nem sokkal tévesztett célt, ám végül kirúgással hozhatja játékba a labdát Gróf Dávid.

29. perc: babati jobb oldali szabadrúgását Patvaros elől Racskó fejelte a mezőnybe.

30. perc: Makrai forgatta meg védőjét a bal oldalon, az alapvonal közeléből középre lőtte a labdát, ám nem volt érkező ember az üres kapu előtt.

34. perc: Molnár Csaba 25 méteres lövése kijött Szappanosról, ám mielőtt Makrai odaért volna, Forgács szögletre tisztázott.

37. perc: Koller életveszélyesen tekert a kapu elé, Pintér azonban szögletre mentett Daru és Wittrédi mellől.

38. perc: Molnár Csaba remekül ugratta ki a lesre játszó védők között beinduló Makrait, aki a jobbösszekötő helyéről, 10 méterről higgadtan helyezett a kapu közepébe, 0-1.

40. perc: Makrai a bal oldali alapvonalról remekül lőtte vissza a labdát, érkezett Molnár Csaba és a tizenhatos vonaláról lepókhálózta a jobb felső sarkot, 0-2.

45. perc: Racskó buktatta a kaputól 28 méterre Darut, a szabadrúgás azonban Bakosban halt el.

45+1. perc: Makrait továbbra sem tudják tartani a hazai védők, fiatal csatárunk ezúttal centikkel lőtt a bal sarok mellé.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

47. perc: Ismét Makrai okozott fejfájást a hazai védőknek, a tizenhatos bal sarkáról azonban a hosszú sarok fölé tekert.

49. perc: Horváth Roland 14 méteres lövését spárgázta szögletre Gróf.

52. perc: Bakos indításával Makrai ment el a bal oldalon, középre gurítása azonban ezúttal pontatlan volt.

54. perc: Óriási lehetőség: Makrai már átemelte Szappanos felett is a labdát, de Forgács a gólvonalra becsúszva szögletre kotorta a labdát.

55. perc: Bakos jobb oldali szögletét Kocsis fejelte kapura, a labda Forgács hátáról pattant a hálóba, 0-3.

58. perc: Ezt megúsztuk: Babati a bal oldalról lőtte középre a labdát, a becsúszó Horváth Roland előtt azonban centikkel elcsúszott a játékszer.

62. perc: Molnár Csaba szerzett erőszakosan labdát Szalkaitól a jobb oldalon, jól gurított középre, Nyilasi 20 méteres lövése azonban elkerülte a jobb alsót.

68. perc: Molnár Csaba lövését bravúrral védte Szappanos, a kipattanót Makrai kisodródott helyzetből az oldalhálóba vágta.

73. perc: Baranyai kapott sárga lapot.

78. perc. Molnár Csaba helyére Oldal Tibor, Nyilasi Bálint helyére pedig Domján Attila érkezett a hajrára.

82. perc: Horváth Roland 16 méteres lövését védte biztosan Gróf Dávid.

83. perc: Domján buktatta Szakályt, sárga lapot kapott.

84. perc: Wittrédi buktatta Oldalt, ez is sárga.

88. perc: Pintér Bence helyére Szalai Tamás érkezett.

89. perc: Makrai lövése leborotválta a bal kapufát.