Bentmaradtunk: Ajka-Aqvital FC Csákvár 3-4 (2-1)

Feltoltve: 2015.május 31

A labdarúgó NB II. mai, zárófordulója régen látott izgalmakat tartogat, sem a feljutás, sem a kiesés kérdése nem dőlt még el. Mivel csapatunk is “érdekelt” a különleges versenyfutásban, megpróbáljuk honlapunk olvasóit “körkapcsolás-szerűen” tájékoztatni a kiesés elől menekülni akaró csapatok – Cegléd, Soroksár, Siófok – találkozóiról.

Szakmai stábunk két váratlant is “húzott” a mai összeállításban: Dulló Martin helyén Burucz Barna kezd, míg Molnár Csaba helyett Nyilasi Bálint lép pályára.

Ajka-Aqvital FC Csákvár 3-4 (2-1)
Ajka, 400 néző, vezeti: Botló Béla (Iványi, Kulman)
Ajka: Jánosa – Zsirai, Asztalos, Császár, Zámbó – Németh L., Nagy B. – Szabó Zs., Lattenstein, Gunther – Sowunmi. Edző: Jákli Péter.
Csákvár: Milinte – Hajdú, Szalai, Burucz, Kocsis G. – Nyilasi, Domján, Bakos – Molnár T., Horváth R., Gajdos. Edző: Toldi Gábor.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, s azonnal helyzetig jutottunk, ám Horváth Roland három méterre a kaputól nem tudott a labdába bólintani.

Elkezdődött a Gyirmót-Siófok, a Szolnok-Soroksár és a Békéscsaba-Cegléd mérkőzés is.

5. perc: Domján végezhetett el szabadrúgást az ajkai kaputól 20 méterre, ám beívelt labdáját Jánosa könnyedén fogta.

Gyirmót-Siófok 1-0. A hazaiak Madarász góljával megszerezték a vezetést. Jelenleg a Kaposvár és a Cegléd mellett a Siófok áll kiesésre, míg a Vasas mellett a Gyirmót a másik feljutó.

7. perc: Szöglet után Horváth Roland fejesét a kapufa hárította.

9. perc: Gyorsan elvégzett bedobás után Horváth Roland kerülhetett volna helyzetbe, de Jánosa gyors vetődéssel mentett előle.

A Szolnok-Soroksár és a Békéscsaba-Cegléd továbbra is 0-0.

Szolnok-Soroksár 1-0. A Tisza-parti gárda Vári Barnabás góljával megszerezte a vezetést. A táblázat aktuális állása: … 12. Soroksár 30, 13. Csákvár 30, 14. Siófok 30, 15. Cegléd 27 pont.

15. perc: Gajdos gyönyörű mozdulattal vette át a labdát a tizenhatos vonalánál, majd a kicsit kint álló Jánosa fölött a hálóba emelt, 0-1.

A táblázat állása: 2. Gyirmót 61., 3. Békéscsaba 59, … 12. Csákvár 32, 13. Soroksár 30, 14. Siófok 30, 15. Cegléd 27 pont.

Balmazújváros-Sopron 0-0

A táblázat állása: 2. Gyirmót 61., 3. Békéscsaba 59, … 11. Csákvár 32, 12. Balmazújváros 32, 13. Soroksár 30, 14. Siófok 30, 15. Cegléd 27 pont.

24. perc: Gyirmót-Siófok 0-1, Szolnok-Soroksár 1-0, Balmazújváros-Sopron 0-0.

29. perc: Lattenstein kiszorított helyzetből lőtt kapura, Milinte biztosan védett.

30. perc: Asztalosa jobb oldali alapvonalról pontosan gurított vissza, szerencsénkre Lattenstein eltörte a labdát, így Milinte könnyedén hárított.

Szolnok-Soroksár 1-1. A vendégek Gohér találatával egyenlítettek. Az állás:  2. Gyirmót 61., 3. Békéscsaba 59, … 11. Csákvár 32, 12. Balmazújváros 32, 13. Soroksár 31, 14. Siófok 30, 15. Cegléd 27 pont.

Szolnok-Soroksár 2-1. Gólszerző: Vári. Az állás:  2. Gyirmót 61., 3. Békéscsaba 59, … 11. Csákvár 32, 12. Balmazújváros 32, 13. Soroksár 30, 14. Siófok 30, 15. Cegléd 27 pont.

33. perc:Németh jobb oldali beadását Sowunmi a kapufa segítségével a hálóba fejelte, 1-1.

Békéscsaba-Cegléd 1-0, Gyirmót-Siófok 2-0. Az állás: 2. Békéscsaba 61, 3. Gyirmót 61, … 11. Balmazújváros 32, 12. Soroksár 30, 13. Csákvár 30, 14. Siófok 30, 15. Cegléd 27 pont.

40. perc: Horváth Roland 18 méteres lövése centikkel megy el az ajkai kapu mellett.

43. perc: Németh bal felső sarokba tartó labdáját Milinte nagy bravúrral hárította.

45. perc: Botló játékvezetőről Németh elé pattant a labda, aki 10 méterről a hálóba lőtt, 2-1.

Félidei eredmények: Gyirmót-Siófok 2-0, Szolnok-Soroksár 2-1, Békéscsaba-Cegléd 1-0, Balmazújváros-Sopron 0-0.

Az állás: 2. Békéscsaba 61, 3. Gyirmót 61, … 11. Balmazújváros 32, 12. Soroksár 30, 13. Siófok 30, 14. Csákvár 29, 15. Cegléd 27 pont.

Ez sajnos kevés lesz nekünk: hiába vezethettünk volna akár 2-3 góllal is, kihagytuk helyzeteinket, a hazaiak pedig köszönték szépen és élve a játékvezető “remek labdájával” megfordították az eredményt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, csapatunkban Nyilasit Molnár Csaba váltotta.

Valamennyi pályán elkezdődött a második játékrész.

Balmazújváros-Sopron 0-1. Az állás: 2. Békéscsaba 61, 3. Gyirmót 61, … 11. Balmazújváros 31, 12. Soroksár 30, 13. Siófok 30, 14. Csákvár 29, 15. Cegléd 27 pont.

57. perc: Jánosa buktatta Gajdost a tizenhatoson belül, a játékvezető piros lapot adott a hazaiak kapusának és tizenegyest ítélt a javunkra. Az ajkai szakvezető Némethet cserélte le és Tulipán állt a kapuba. A megítélt büntetőt Domján lőtte a hálóba, 2-2.

Békéscsaba-Cegléd 2-0. Az állás: 2. Békéscsaba 61, 3. Gyirmót 61, … 11. Balmazújváros 31, 12. Soroksár 30, 13. Csákvár 30, 14. Siófok 30,  15. Cegléd 27 pont.

Gyirmót-Siófok 2-1.

Gyirmót-Siófok 2-2. Az állás: 2. Békéscsaba 61, 3. Gyirmót 59, … 11. Siófok 31, 12. Balmazújváros 31, 13. Soroksár 30, 14. Csákvár 30,  15. Cegléd 27 pont.

70. perc: Mese nincs, nyernünk kell, mert pontazonosság esetén a Soroksár több győzelme miatt megelőz minket a táblázaton.

Balmazújváros-Sopron 1-1. Az állás: 2. Békéscsaba 61, 3. Gyirmót 59, … 11. Balmazújváros 32,12. Siófok 31, 13. Soroksár 30, 14. Csákvár 30,  15. Cegléd 27 pont.

Békéscsaba-Cegléd 3-0.

90. perc: Szöglet utáni kavarodásból Szalai Tamás talált az ajkai kapuba, 2-3.

91. perc: Pál Dávid egyből a középkezdés után egyenlített, 10 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 3-3.

94. perc: A lefújás előtti másodpercekben egy jobb oldali beadást Horváth Roland 6 méterről csúsztatta az ajkai kapuba, 3-4.

Véget ért időközben a többi találkozó is. A Gyirmót a 93. percben még kihagyott egy tizenegyest, míg a Soroksár az utolsó három percben megfordította e meccset Szolnokon.

Eredmények: Balmazújváros-Sopron 1-1, Szolnok-Soroksár 2-3, Békéscsaba-Cegléd 3-0, Kaposvár-Zalaegerszeg 2-3, Szigetszentmiklós-Szeged 1-2, Vasas-Mezőkövesd 2-1, Gyirmót-Siófok 2-2.

A bajnokság végeredménye: 1. Vasas 66, 2. Békéscsaba 61, 3. Gyirmót 595. Mezőkövesd 48, 5. Sopron 48, , 4. Szolnok 46, 7. Szeged 45, 8. Zalaegerszeg 38, 9. Soroksár 33, 10. Szigetszentmiklós 33, 11. Ajka 33, 12., Csákvár 32, 11. Balmazújváros 32, 13. Siófok 31, 14. 15. Cegléd 27, 16. Kaposvár 23.