Vége, vége, vége: ZTE-Aqvital FC Csákvár 2-3 (1-1)

Feltoltve: 2015.április 11

A labdarúgó NB II. huszonharmadik fordulójában rendkívül nehéz mérkőzés vár csapatunkra Zalaegerszegen. Bár reménykedtünk benne, még a soroksári meccsen megsérült Nyilasi Bálint változatlanul nem hadra fogható, miként Wild Tamás is fájlalja a lábat. Mivel Dulló Martin eltiltás miatt nem állhat Todli Gábor rendelkezésére, a helyéra Hajdú Sándor került a védelem közepére.

A két szakvezető már ki is jelölte kezdőcsapatát.

Zalaegerszeg-Aqvital FC Csákvár 2-3 (1-1)
Zalaegerszeg, 600 néző, vezette: Botló Béla (Iványi, Kiss B.)
ZTE: Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács, Bedi, Kovács G., Szöllősi, Babati, Délczeg, Daru, Vittman. Edző: Lendvai Miklós.
Csákvár: Milinte – Fényes, Szalai T., Hajdú S., Kocsis G. – Molnár Cs., Domján, Bakos, Varga Z. – Horváth R., Gajdos. Edző: Toldi Gábor.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

2. perc: Röviden gurította haza a labdát Króner, Gajdos megpróbált lecsapni rá, de Szappanos a kapujából kifutva menteni tudott.

3. perc: Bakos bal oldali szabadrúgását Horváth Roland fejelte a léc fölé.

7. perc: Először jutott el a kapunkig a házigazda, de Daru addig cselezgetett a tizenhatoson belül, mígnem Hajdú szerelte.

8. perc: Szöllősi ugratta ki Darut, de Milinte jól lépett ki kapujából és felszedte előle a labdát.

10. perc: Horváth Roland vállalkozott lövésre a kaputól 18 méterre, de Króner belelépett a labda útjába, így Szappanos könnyedén hárított.

12. perc: Vittman bal oldali beadását Kocsis ugyan kifejelte, de éppen Délczeg elé, aki azonban 18 méterről a léc fölé bombázott.

15. perc: Ezt megúsztuk: Babati beadását Vittman hat méterről éppen Milintébe fejelte.

17. perc: Ismét Babati beadása okozott gondot, Milinte kivetődve mentett Vittman elől.

18. perc: Krónert szerelte a tizenhatos előterében  Gajdos, átaádsa után Varga Zoltán 12 méterről lőhetett, Szappanos azonban óriási bravúrral hárítani tudott.

22. perc: Bakos szögletét röviden öklözte ki Szappanos, érkezett Kocsis Gábor és 12 méterről a léc alá bombázott, 0-1.

24. perc: Szöllösi 20 méteres lövése a kapufáról pattant az alapvonalon túlra.

26. perc: Króner átadását Molnár Csaba fülelte le, azonnal Vargához játszott, aki azonban 18 méterről a léc fölé lőtt.

28. perc: Vittman és Fényes összecsúszott, védőnk ápolásra szorul.

30. perc: Babati szögletét Milinte csak kitenyerelni tudta, szerencsénkre Szöllösi lemaradt a labdáról.

31. perc: A megsérült Fényes Szabolcsot az orrcsont-törésből felépült Köntös Dániel váltja.

33. perc: Babati szabadrúgását Daru 8 méterről fejelte kapura, Milinte bravúrral tolta a léc fölé.

37. perc: Kocsis megmozdulását látta szabálytalannak Botló játékvezető a tizenhatoson belül, tizenegyest ítélt, illetve sárga lapot adott védőnknek. A büntetőt Délczeg lőtte, s bár Milinte beleért, végül a hálóba vánszorgott a labda, 1-1.

39. perc: Bal oldali beadás után Horváth Roland került helyzetbe, egyedül vehette át a labdát, de elpattant tőle és így Szappanos felszedte előle a játékszert.

A szünetben cserélt csapatunk, Varga Zoltánt Molnár Tibor váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

49. perc: A nagy kedvvel játszó Molnár Csaba kényszerítőzött Horváth Rolanddal, a visszakapott labdát 11 méterről a jobb sarokba lőtte, 1-2.

58. perc: Harmadik cserelehetőségünket is kihasználtuk: Kocsis Gábort Mihály Dávid váltotta.

61. perc: Cserélt Lendvai Mikós is: Szöllösi helyére Szegleti érkezett.

66. perc: Kovács vágta fel Molnár Tibort, villant a sárga lap számára.

67. perc: Bár Mihály Dávid a hálóba talált, a játékvezető érvénytelenítette a gólt, mivel Gajdos előzőleg szabálytalankodott Szappanos kapussal szemben.

70. perc: Újabb hazai csere: Vittman helyére az U20-as válogatott Murai érkezett.

Egyelőre nagyon szervezett, fegyelmezetten futballozunk, a hazai együttes nem talál fogást rajtunk.

76. perc: Simonfalvi jobb oldali beadását Szegleti fejelte kapura, de Milinte biztosan hárított.

81. perc: Molnár Csaba ugratta ki Horváth Rolandot, aki 10 méterről a tehetetlen Szappanos mellett a bal alsó sarokba lőtt, 1-3.

85. perc: Sajnos nagyon gyorsan ismét szorossá tette az állást a Zete: Daru 17 méterről kilőtte a bal alsót, 2-3.

86. perc: Egyenlítési alkalmat hibázott el a hazai gárda: Délczeg fejelte le a labdát Daru elé, aki azonban az ötösről fölé bombázott.

88. perc: Molnár Tibor kapott sárga lapt, miután visszarántotta Bedit.

90. perc: Babati 25 méterről abal alsó sarok mellé bombázott.

Már csak a három perces hosszabbítást kell megúsznunk, hogy újabb bravúros győzelmet arassunk.

92. perc: Élő falat vonunk kapunk elé …

93. perc: Sikerült kiharcolnunk még egy szögletet, de már nem oszt, nem szoroz, a játékvezető lefújta az összecsapást.