Önmagunkat vertük meg: Balmazújváros-Aqvital FC Csákvár 3-2 (0-2)

Feltoltve: 2014.november 16

A másodosztályú bajnokság tizennegyedik fordulójában egyetlen mérkőzést rendeznek ma délután, mégpedig csapatunk balmazújvárosi összecsapását. A találkozóról 13 órától on-line közvetítésben számolunk be szurkolóinknak.

Nem sokat titkolóztak a szakvezetők, már másfél órával a találkozó megkezdése előtt nyilvánosságra hozták kezdőcsapatukat. Nálunk sajnos továbbra sem számíthat a szakmai stáb Bakos Szabolcs játékára, aki két héttel ezelőtt sérült meg Gyirmóton. A kezdőtizenegyünk névsorát látva egyértelműen kitűnik, a múlt heti súlyos bajnoki vereség után ezúttal védekezőbb szerkezetben lép pályára az együttes, s csak a kispadon kapott helyet a támadóbb szellemet képviselő Mihály Dávid, Varga Zoltán és Nyilasi Bálint. Ugyanakkor bizalmat kapott a keddi, Honvéd elleni Ligakupa-meccsen két gólt is szerző Horváth Roland.

Balmazújváros-Aqvital FC Csákvár 3-2 (0-2)

Balmazújváros, 300 néző, vezeti: Nagy Róbert (Varga, Vígh-Tarsonyi)

Balmazújváros: Perger – Vachtler, Bokros, Papp F., Németh Á. – Müller, Sigér D. – Pintér N., Angyal, Virág – Belényesi. Edző:Szabó János.

Csákvár: Szabó B. – Ambrus, Sötét, Dulló, Köntös – Molnár T., Kocsis G., Hajdú S., Imrik – Gajdos, Horváth R. Edző: Toldi Gábor.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

2. perc: Az első lövés Gajdos Zsolt nevéhez fűződik, ám csatárunk rosszul találta el a labdát, így az nem talált kaput.

6. perc: Vezetünk! Imrik László László a balmazújvárosi térfélről a jobb oldali vonal közeléből végezhetett el szabadrúgást, remekül tekert a kapu elé, érkezett Horváth Roland és öt méterről a hálóba fejelt, 0-1.

Az első negyedórában mi uraltuk a játékot, s azon túl, hogy megszereztük a vezetést, több szögletből is veszélyes helyzetet teremtettünk a hazaiak kapuja előtt.

15. perc: Imrik László beadását az előrelopakodó Kocsis Gábor csúsztatta kapura, Perger azonban ezúttal hárítani tudott.

16. perc: Először veszélyeztettek a hazaiak, Belényesi Miklós lövése azonban célt tévesztett.

Ezekben a percekben a mezőnyben birkóznak a csapatok, a kapukra nem jelentenek komoly veszélyt.

27. perc: Kocsis Gábor szerzett labdát, majd 30 méteres remek keresztlabdával indította Gajdost, aki a tizenhatosnál átvette, majd azonnal a kapuba bombázott, 0-2.

30. perc: Sötét Dávid kezezésért sárga lapot kapott.

34. perc: Állandó nyomás alatt tartjuk a hazai kaput: Molnár Tibor átadása után Imrik László 16 méterről szinte leborotválta a bal kapufát.

36. perc: Kettős csere a hazaiaknál: érkezett Sigér Ákos és Kondás Kristóf, Német Ádám és Müller Zsolt hagyta el a játékteret.

44. perc: Dulló sípszó után elrúgta a labdát, sárga lapot kapott.

45. perc: Kocsis Gábor 30 méteres életerős lövése okozott gondot Pergernek, s bár kijött róla a labda, nem volt érkező csatárunk.

A játékvezető lefújta az első félidőt.

Az első 45 perc úgy alakult, ahogy elterveztük, masszív védekezésből gyorsan sikerült ellentámadást vezetnünk. Két gólunk mellett több veszélyes helyzetet is kidolgoztunk a hazai kapu előtt. A balmazújvárosiak egyelőre nem találják az utat a kapunk felé, remélhetően így lesz ez a második félidőben is.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

49. perc: Imrik 16 méteres lövése nem sokkal kerülte el a bal sarkot.

50. perc: Szépítettek a hazaiak: bal oldali szögletrúgás után Angyal csúsztatott a léc alá, 1-2.

63. perc: Kocsis Gábor reklamálásért sárga lapot kapott.

A második félidőben lényegesen aktívabb a hazai együttes, teljesen kiegyenlített a játék.

65. perc: Hajdú Sándor sárga lapot kapott.

67. perc: Kapu előtti kavarodás után Pintér Norbert közelről a hálóba kotorta a labdát, 2-2.

68. perc: Cseréltünk: Dulló Martin helyére Domján Attila érkezett.

73. perc: Már vezet a a hazai gárda, Pintér a tizenhatos sarkáról ívelt a hálónkba, 3-2.

Sajnos nagyon az öltözőben maradtunk a szünetben. A hazaiak a gyorsan szerzett szépítő gól után vérszemet kaptak, mi pedig teljesen összeestünk.

75. perc: Kettőt cserélünk: Molnár Tibor és Horváth Roland helyére Varga Zoltán és és Mihály Dávid érkezik.

Ívelgetünk, kapkodunk, s ez nem vezet sehova.

90. perc: Letelt a rendes játékidő, 2 perc hosszabbítást jelzett Nagy Róbert.