Parádés első félidő, magabiztos győzelem: Csákvár-Balatonfüred 4-2 (4-1)

Feltoltve: 2014.március 29

A labdarúgó NB III. huszonegyedik fordulójában ünnepélyes pillanatokkal kezdődik csapatunk bajnoki mérkőzése: ezúttal vehetjük birtokba a felújított, automata önözőberendezéssel ellátott, vadonatúj gyepszőnyeget kapó centerpályát, melyet hat kandelláber világít be, s tesz esti találkozók rendezésére alkalmassá. A remek formában lévő Balatonfüredet fogadhatjuk ma este, vendégeink mind a négy tavaszi meccsüket megnyerték. Sorrendben a Veszprém, a Csepel, a Nagyatád és a Haladás II. együtteseit győzték le Pető Tamás tanítványai.

Csákvár-Balatonfüred 4-2 (4-1)

Csákvár, 800 néző, vezette: Barna Gábor (Máyer, Nagy J.)

Csákvár: Szabó B. – Hajdú, Dulló, Sötét, Köntös – Imrik, Domokos, Molnár Cs. (Burányi, 79.) – Mihály (Domján, 55.), Varga Z. (Ambrus, 71.), Horváth R. Edző: Bognár György.

Balatonfüred: Filipánics – Bognár P., Kovács Sz., Bieder, Füredi – Somogyi, Papp T. (Nyári, 17.) – Szabó L., Osváth Szöllőskei, 78.), Czafit – Szűcs A. Edző: Pető Tamás.

1. perc: Barna Gábor játékvezető sípjelére elkezdődött a találkozó.

4. perc: Domokos szerzett határozottan labdát a felezővonalnál, átadásával Varga tört be a tizenhatoson belülre, de mielőtt lőhetett volna, elsodorták előle a labdát.

7. perc: Horváth Roland a jobb oldali alapvonalról középre emelt, érkezett Molnár Csaba és három lépésről könnyedén helyezett a hálóba, 1-0.

9. perc: Varga Zoltán átadása egyedül találta Molnár Csabát, aki a jobbösszekötő helyéről, 8 méterről kilőtte a rövid sarkot, 2-0.

15. perc: Varga Zoltán robogott el a jobb oldalon,élesen középre lőtt labdáját az utolsó pillanatban pöckölte szögletre Kovács Szabolcs a nagy lendülettel érkező Horváth Roland elől.

21. perc: Imrik bal oldali szögletét röviden fejelték ki a füredi védők, érkezett Mihály Dávid és a 16 méterről bombagólt lőtt, 3-1.

22. perc: Talán még Mihály góljának örültek védőink is, mikorCzafit lövésre vállalkozott, bár Szabó Balázs bravúrral mentett még, ám a kipattanó labdát Osváth 6 méterről az üres kapuba fejelte, 3-1.

27. perc: Szűcs végezhetett el szabadrúgást a csákvári térfél közepéről, az oldalvonal mellől: remekül tekert középre, Czafit belecsúsztatott, s a labda centikkel kerülte el a jobb alsó sarkot.

28. perc: Molnár Csaba buktatta Somogyit, sárga lap lett a jutalma.

33. perc: Varga Zoltán lépett ki egyedül a védők között, megpróbálta kicselezni a füredi kapust, aki azonban még belekapott a labdába, így az szögletre pattant. Mihály Dávid sarokrúgása a középen helyezkedő Horváth Rolandról a hálóba pattant, 4-1.

45. perc: vége az első félidőnek.

46. perc: A két csapat csere nélkül folytatta a második félidőt.

49. perc: Füredi buktatta Hajdút az oldalvonal mellett, villant számára a sárga.

54. perc: Szabó Levente 25 méteres szabadrúgását bravúrral szögletre ütötte Szabó Balázs.

61. perc: Bieder Gábor buktatásért sárga lapot kapott.

68. perc: Hosszú felívelést Varga középen megcsúsztatott, így Horváth Roland egyedül roboghatott a füredi kapu felé, ám Filipánics a tizenhatoson kívülre futva, becsúszva menteni tudott.

73. perc: Köntös Dániel kapott sárga lapot reklamálásért.

74. perc: Bal oldali füredi szöglet után Osváth 16 méteres lövése megpattant egy védőn, s a labda becsapva Szabó kapust a bal sarokba pattant, 4-2.

81. perc: Kovács Szabolcs “takarította el” a felezővonalnál Horváth Rolandot, meg is kapta érte a maga sárga lapját.

84. perc: Ezúttal Dulló Martin kapott sárga lapot buktatásért.

86. perc: Bieder Gábor megkapta második sárga lapját, így villant a piros is.

88. perc: Ambrus Sándor 10 méterről, éles szögből óriási bombát eresztett meg, labdája centikkel kerülte el a hosszú sarkot.

90. perc: A játékvezető kettő perces hosszabbítást jelzett.

92. perc: Barna Gábor véget vetett a találkozónak.