Simon András, a fontos gólok szerzője

Feltoltve: 2024.április 18

Csapatunk második legeredményesebb játékosa a 34. születésnapját ünneplő Simon András. A klubunkhoz tavaly nyáron érkezett támadó huszonnégy bajnoki mérkőzésen lépett pályára eddig az idényben és öt gólt szerzett.

Akik nem ismerik együttesünket, nem látják meccseinket, könnyen legyinthetnek, mondván nem nagy dolog, ennyit illik egy valamire való támadónak összehozni. A találkozóinkra rendszeresen kilátogató szurkolóink viszont tisztában vannak vele, Simi általában a meccsek hajrájában, csupán 25-30 percekre jön be, s akkor várjuk tőle a “csodát”. Ő pedig az elmúlt hetekben szállítja is ezeket a csodákat …

Az elmúlt hat fordulóban háromszor volt eredményes. Rendre azokon a meccseken, amikor közvetlen riválissal találkoztunk. És ezeket a mérkőzéseket egyaránt megnyertük! Budafokon még “csak” az egyenlítő gólt szerezte – Nagy Zoárd talált 1-1-nél a hálóba az utolsó percben -, de a Pécs, illetve legutóbb a tavasszal bombaformában futballozó Ajka otthonában már az ő találata hozta a három pontot. Ráadásul mindkét alkalommal az összecsapás hajrájában 0-0-nál talált a kapuba, amikor már nem marad(hatot)t ideje ellenfelünknek az egyenlítésre.

Simire tehát igaz az a jelző, hogy a “fontos gólok szerzője”. Remélhetően jó szokását a hétvégén is megtartja, s volt csapata, a Gyirmót ellen is megzörgeti a hálót …