Megtört a jég: Nyíregyháza Spartacus-Aqvital FC Csákvár 0-1 (0-1)

Feltoltve: 2018.szeptember 26

Ma hétközi fordulóval folytatódik a másodosztályú labdarúgó bajnokság. Csapatunk a Nyíregyháza vendégeként lép pályára a szabolcsi megyeszékhelyen. A 19 órakor kezdődő összecsapás eseményeiről online közvetítésünk révén tájékoztatjuk szurkolóinkat.

A hazaiaknál rendbe jött Nagy Tamás sérülése, így bekerült a kezdőbe, miként Daru Bence is a kezdő sípszótól pályán lesz. Vezetőedzőnk, Szijjártó István is változtatott legutóbbi csapatán, Kiprich Dávid és Baranyai Ádám is felépült, s visszafoglalták jól megszokott helyüket a csapatban.

Nyíregyháza-Aqvital FC Csákvár 0-1 (0-1)

Nyíregyháza, 1100 néző, vezeti: Takács Tamás (Buzás Balázs, Csatári Tibor)

Spartacus: Jova – Polényi, Rubus, Fodor F., Forró – Nagy T., Ötvös (Kártik, 67.), Bakos Sz. (Rezes, 67.) – Starosta, Daru, Gyurján (Dragóner, 67.). Edző: Bozsik József.

Aqvital: Tóth B. – Csilus Á., Kiprich D., Dulló, Baranyai – Farkas A., Mészáros D. – Tamás N. (Falussy, 70.), Daróczi (Nándori, 70.), Simon M. (Nagy Zs., 76.) – Bobál G. Edző: Szijjártó István.

1. perc: Ennél jobb kezdést nehéz elképzelni: a 22. másodpercben Daróczi bal oldali beadását Tamás Nándor vágta a hálóba, 0-1.

3. perc: Daru Bence 19 méterről, középről próbálkozott meg lövéssel, labdája a léc fölött hagyta el a játékteret.

10. perc: Jobb oldali szabadrúgás után Fodor fejelt, Tóth Balázs biztosan védett.

12. perc: Simon bolondította meg a hazaiak jobb oldali védelmét, élesen középre lőtte a labdát, ám Bobál lemaradt a beadásról.

17. perc: Daru lefordult Dullóról, lövését azonban biztosan hárította Tóth.

32. perc: Egykori játékosunk, Bakos Szabolcs próbálta szabadrúgásból meglepni Tóth Balázst. Sikertelenül, kapusunk magabiztosan hárított.

37. perc: Ezt megúsztuk: Polényi jobb oldali beadását Bakos kapásból alig lőtte a kapu mellé.

41. perc: Simon kínálta fel lövésre a labdát a balösszekötő helyén érkező Baranyainak, ám a labda egy védőről szögletre pattant.

A játékvezető lefújta az első félidőt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

47. perc: Daru lépett volna ki védőink között, de lövését blokkolta Dulló.

60. perc: Tíz perces mezőnyjáték után ismét megdolgoztattuk Jova Leventét. A hazaiak portásának Dulló Martin fejesét kellett kitornáznia.

64. perc: Farkas Aurél kapott sárga lapos figyelmeztetést.

67. perc: Ilyet is ritkán látni, egyszerre hármat cserél a Nyíregyháza: Rezes, Kártik és Dragóner érkezett Bakos, Ötvös, illetve Gyurján helyére.

68. perc: Rezes azonnal veszélyeztetett is, fejese azonban a léc fölé szállt.

70. perc: Kettőt cserél Szijjártó István is: Tamás Nándor és Daróczi Zoltán helyére Falussy Bálint és Nándori Botond érkezik.

76. perc: Nagy Zsolt a kupameccs után a bajnokságban is visszatér, Simon Márkot váltja.

78. perc: Rezes szabadrúgása után Nagy Tamás fejelt volna, ám Dulló tisztázott előle. A felszabadítást követően gyors kontrát vezettünk, ám Jova Levente a kapujából kilépve tisztázott Nagy Zsolt elől.

83. perc: Starosta beadására jól lépett ki Tóth Balázs és biztos kézzel húzta le a labdát.

87. perc: Dragóner Filip beadását Kártik középről, a kapu fölé lőtte.

A találkozó előtti bajnoki beharangozónkban azt írtuk, még soha nem sikerült nyernünk Nyíregyházán. Hát most megtört a jég, a 23. másodpercben elárt Tamás Nándor góllal haza hoztuk a három pontot a Sóstói-stadionból.