Vége: MTK-Aqvital FC Csákvár 3-1 (2-0)

Feltoltve: 2017.december 3

Idei utolsó idegenbeli bajnoki mérkőzésén a listavezető MTK otthonában, az esélytelen nyugalmával lép pályára csapatunk. Galambos Ádám kézsérülés miatt nem tudta vállalni a játékot, viszont Nagy Zsolt letöltötte eltiltását, így visszatérhetett a kezdőbe.

MTK-Aqvital FC Csákvár 3-1 (2-0)

Hidegkúti-stadion, 800 néző, vezeti: Molnár Attila (Kormányos II Gábor, Kis Zoltán)

MTK: Szentpéteri– Katona M., Baki, Gengeliczki, Deutsch – Vass P., Vass Á., Schäfer, Gera D. – Torghelle, Lencse. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Aqvital: Markek – Rétyi, Tar, Csonka (Bokros), Baranyai – Mészáros D., Sándor Gy., Polonkai, Nagy Zs. – Molnár T., Oldal. Vezetőedző: Szijjártó István.

5. perc: Gera kapott labdát a bal szélen, átadását Torghelle elől mentették védőink.

10. perc: Schafer lövését bravúrral hárította Markek.

19. perc: Schafer és Csonka összefejelt, mindkét játékost ápolni kell.

23. perc: Mészáros kapott sárga lapot Lencse buktatásáért.

24. perc: Csonka nem tudja folytatni a mérkőzést, Bokros érkezik a helyére.

29. perc: Oldalt buktatták a hazai védők, miközben Molnár Tibor 16 méterről a hálóba lőtt, de a játékvezető szabadrúgást ítélt a javunkra.

32. perc: Torghelle 16 méteres lövését Tar szögletre fejelte. A beívelés után Lencse a hosszú oldalon, éles szögből lőtt, de Markek jól zárta a szöget és a mezőnybe öklözte a labdát.

38. perc: Jobb oldali szabadrúgás beívelés után röviden csúsztattuk meg a labdát középen, a hosszúról, 14 méterről Lencse lőtt, Markek bravúrral hárított.

39. perc: Deutsch bal oldali beadását Torghelle 10 méterről, szép mozdulattal lőtte a bal sarokba, 1-0.

43. perc: Lencse kényszerítőzött Schaferrel, a visszakapott labdával lefordult Rétyiről és a balösszekötő helyéről, 10 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 2-0.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

49. perc: Tar sárga lapot érően buktatta Gerát az oldalvonal mellett.

51. perc: Gera talpalta le Tart, ő is sárgát kapott.

54. perc: Második cseréjét használja ki Szijjártó István: Mészáros Dávid helyére Kiprich Dávid érkezik.

58 perc: Gera bal oldali beadását Torghelle 6 méterről pörgette kapura, Markek nagy bravúrral hárított, a kipattanóra érkezett érkezett Vass, akit csak szabálytalanul tudtunk megállítani. A tizenegyest Lencse értékesítette, 3-0.

60. perc: Oldal kevergetett a bal oldalon, beadása Katonáról pattant szögletre.

61. perc: Sándor lövésébe vetődött bele Baki, a labdát így könnyedén húzhatta le Szentpéteri.

62. perc: Újabb Markek bravúr: Vass beadását Torghelle passzolta kapura, ám kapusunk bele tudott vetődni a labda útjába.

63. perc: Utolsó cserénk: Molnár Tibort Máté János váltja.

67. perc: Bokros indította Oldalt a balösszekötő helyén, támadónk egy csel után 14 méterről lőtt, de Szentpéterinek nem okozott gondot a hárítás.

68. perc: Máté gyanús körülmények között esett el a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban továbbot intett.

75. perc: Hazai csere: Schafer helyére Szerencsi érkezik.

77. perc: Sándor György vette észre, hogy Szentpéteri messze kint áll a kapujából, 40 méterről ráívelte, de a labda a léc fölött hagyta el a játékteret.

78. perc: Korozmán érkezik Gera helyére az MTK-nál.

79. perc: Baki rúgott oda Sándornak, ez is sárga.

82. perc: Vass Patrikot Jakab Dávid váltja a hajrára.

Három percet hosszabbít a játékvezető.

93. perc: Sándor a balösszekötő helyéről, egy csel után megcélozta a hosszú alsót, Szentpéteri óriási bravúrral kapufára tolta a labdát, a kipattanót 17 éves Bokros Szilárd higgadtan a jobb sarokba helyezte, 3-1.