Vége: Aqvital FC Csákvár-Mosonmagyaróvár 1-1 (1-0)

Feltoltve: 2017.május 28

Idei utolsó hazai bajnoki mérkőzésén lép pályára csapatunk ma késő délután. A számunkra roppant fontos találkozón a középmezőnyben tanyázó Mosonmagyaróvárt fogadjuk.

Ahogy illik, a döntő fontosságú összecsapásra még a holtak is feltámadtak, így az eltiltott Dulló Martin kivételével a legerősebb keretből válogathatott a meccs előtt Toldi Gábor vezetőedző. A vendégeknél meglepetésre kimaradt a kezdőből a karmester Czár Richárd, viszont a kezdőben kapott helyett a rendkívül gólerős Laki Balázs.

Aqvital FC Csákvár-Mosonmagyaróvár 1-1 (1-0)

Csákvár, 400 nézá vezeti: Takács János (Pápai Zoltán, Iványi István)

Csákvár: Kovács D. – Kékesi, Szalai T., Fényes, Baranyai – Bakos Sz. Kiprich D. – Pintér B., Mészáros D., Molnár Cs. – Hodgyai. Vezetőedző: Toldi Gábor.

Mosonmagyaróvár: Boros – Bohner, Lázár P., Deák, Galambos – Zsirai – Bartos, Mundi, Schmatovich, Darázs  – Laki. Szakmai igazgató: Nagy Mihály.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés: mi tiszta sárgában, a vendégek tiszta fehérben léptek pályára.

4. perc: Mundi jobb oldali szögletét Zsirai alig fejelte a jobb alsó sarok mellé.

8. perc: Hodgyai készítette le a labdát Baranyainak a bal oldalon, szélsőhátvédünk csinált egy cselt visszafelé, majd jobbal keresztbe ívelt, Pintér Bence pedig a tizenhatos jobb sarkáról, kapásból a hosszú mellé bombázott.

15. perc: Miközben nálunk eddig a mezőnyben birkóztak a csapatok, addig a Cegléd és a Kozármisleny is gólt kapott Kisvárdán, illetve a Soroksár ellen.

Eltelt az első félidő fele, de nem csökkent a görcsösségünk.

26. perc: Baranyai és Mészáros összjátéka okozott zavart az óvári védemben. Előbbit buktatták a tizenhatos előterében, de Bakos 20 méteres szabadrúgása kapu fölé szállt.

30. perc: Bakos jobb oldali szabadrúgását a berobbanó Szalai elől Deák vágta szögletre.

31. perc: Molnár Csaba a tizenhatos bal sarkánál csinált egy cselt befelé, majd jobbal a hosszú felső mellé tekert.

32. perc: Bakos ívelt fel Hodgyai felé egy labdát, ám az átszállt centerünk felett. Eközben Boros kiindult kapujából ám társa, Lázár belecsúsztatott a labdába, mely az üres hálóban kötött ki, öngól, 1-0.

35. perc: Akár már kettővel is vezethetnénk: Bakos jobb oldali szabadrúgásánál a vendégek megfelejtkeztek Szalairól, aki álló helyzetből, 6 méterről, senkitől sem zavartatva, néhány centivel a bal sarok mellé bólintott.

39. perc: Kékesi kapott sárga lapot, miután hátulról odalépett Darázsnak.

40. perc: Darázs rúgott oda Kékesinek, ő is megkapta a maga sárgáját.

42. perc: Bakos 20 méteres lövését elvetődve védte Boros.

A játékvezető lefújta az első félidőt. Mivel a Kozármisleny és a Cegléd is vesztésre áll, ha ezek maradnak a végeredmények, csapatunk az utolsó fordulótól függetlenül kiharcolta a bent maradást.

46. perc: A szünetben cserélt a vendégcsapat, Mundi helyén Czár folytatja a játékot.

50. perc: Bakos bal oldali szögletét Kékesi kanalazta kapu felé a rövid saroknál, a labda szinte leborotválta a kapufát.

51. perc: Lázár vállának ütközött Hodgyai, s bár elterült a földön, a játékvezető tovább engedte a játékot.

Időközben befutott az újabb hír, a Soroksár már 2-0-ra vezet Kozármislenyben.

56. perc: Molnár Csaba csapta be Bohnert a bal oldali szögletzászlónál, jobbal középre emelt, a kapujából kilépő Boros kezéból kicsúszott a labda, de Kiprich nem ért oda a lecsorgóra.

61. perc: Pintér az ötös jobb sarkáról keményen kapura tűzte, Boros a mezőnybe öklözte a labdát

62. perc: cserélt csapatunk, Molnár Csaba helyére Oldal Tibor érkezett.

63. perc: Újabb venég csere: Darázst Németh Márk váltotta.

65. perc: Bakos jobb oldali szögletét közvetlen közelről Kékesi megfejelte, Boros bravúrral védett, miközben védőnk teljes lendülettel neki ütközött a kapufának. Szerencsére rövid ápolás után vissza tudott térni.

70. perc: Takács János játékvezető kért ápolást kispadunknál. Valami belement a szemébe, de szerencsére Györödy Zoltán gyúró elsősegélye hatásosnak bizonyult.

Újabb hír Kozármislenyből: kiállították a soroksári Csilust, a hazaiak pedig azonnal szépítettek is (1-2).

77. perc: Második cseréjét is meglépte Toldi Gábor: a nagyot birkózó Hodgyai helyére Molnár Tibort küldte pályára.

79. perc: Utolsó cseréjét is kihasználta a Mosonmagyaróvár: a védekező Zsirai helyére a támadó Kószás érkezett.

81. perc: Molnár Tibor adott forintos labdát Mészárosnak, aki azonban az ötös jobb sarkán túlzottan is önzetlen volt, s lövés helyett passzolt, így oda lett a helyzet.

83. perc: Molnár Tibor nagy szlalomozás után, a jobb oldalról, éles szögből a léc fölé bombázott.

87. perc: Utolsó csákvári csere: Mészáros Dávid helyére Lórincz Attila jön az utolsó percekre.

90. perc: Czár bal oldali szögletéből Deák félfordulatból, középről a bal sarokba bombázott, 1-1.

Négy percet hosszabbít a játékvezető.

94. perc: Oldal indítása után hiába lőtt a hálóba Kiprich, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.