Egygólos előnnyel kezdjük a kupavisszavágót

Feltoltve: 2017.február 28
tibi

A Magyar Labdarúgó Szövetség március elsején rendezi meg a Magyar Kupa nyolcaddöntőinek visszavágóját.

Mint köztudott, csapatunk hazai környezetben, álomkezdés után – a huszadik percben már 2-0-ra vezettünk – 2-1-re nyert a Sopron ellen, s ezzel előnyből várhatja a holnap esti visszavágót. Bár bajnoki formánk a sok hiányzó miatt elmarad a várakozástól, a kupameccsek lélektana mindig más. Ráadásul vendéglátónk sem remekel az idei esztendőben: azon túl, hogy vereséget szenvedtek ellenünk, a bajnokságban sem termett sok babér számukra. Előbb hetven percet emberelőnyben játszva maradtak pont nélkül a Budaörssel szemben, majd az utolsó percig vezetve végeztek döntetlenre a listavezető Soroksár ellen.

A továbbjutás kérdése az első meccs, illetve a bajnoki formák alapján teljesen nyíltnak tűnik. Ahhoz, hogy a negyeddöntő sorsolásakor is csapatunk neve kerüljön az urnába, mindenképpen gólt, gólokat kell szereznünk. Ez pedig nem tűnik elérhetetlen célnak, hiszen a 2016-17-es idényben lejátszott mindkét Sopron elleni találkozón 2-2 gólt lőttünk: a bajnokságban 2-2-re végeztünk idegenben – ezzel az eredménnyel most is kiegyeznénk -, a kupában pedig 2-1-re diadalmaskodtunk.

A párharc során a klasszikus kupaszabályok az érvényesek, azaz abban az esetben, ha a hazaiak 2-1-re nyernének a rendes játékidőben, 2×15 perces hosszabbításra kerül sor.

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.