Ez férfi munka volt: Szeged-Aqvital FC Csákvár 1-2 (1-0)

Feltoltve: 2016.augusztus 10

A másodosztályú labdarúgó bajnokság mai, harmadik fordulójában a listavezető, legutóbb hét gólt vágó Szeged otthonában lépett pályára csapatunk. Rossz emlékkel tértünk vissza a gyulai Grosics Akadémiára, hiszen bő egészen két hónapja féltucatot kaptunk a kék-feketéktől.

Az esélyek tehát nem mellettünk szóltak, ám Toldi Gábor vezetőedző szezon előtt megfogalmazott elképzelése, miszerint stabilabb védekezéssel nem leszünk idén sem rosszak, a jelek szerint kezd valósággá válni.

Szeged-Aqvital FC Csákvár 1-2 (1-0)

Gyula, 400 néző, vezette: Takács János (Szilágyi, Szvetnyik)

Szeged: Szántai – Áchim, Tóth G., Farkas M.,  Zabari – Horváth A., Coroian, Mészáros, Király (Geiger, 69.) – Germán (Andorka, 58.), Zádori (Balogh G., 54.). Edző: Klausz László.

Csákvár: Kovács D. – Pintér B., Póti, Kiprich D., Baranyai – Mészáros D., Bakos – Molnár T., Nyilasi (Paudits, szünetben), Oldal (Szalai T., 90.) – Kocsis G. (Vallejos, 80.). Edző: Toldi Gábor.

6. perc: Király Patrik 18 méterről, élete gólját szerezve, kilőtte a bal felső sarkot, 1-0.

65. perc: A szünetben becserélt Paudits Patrik szöglet utáni kavarodás végén bevette Szántai kapuját, 1-1.

76. perc: Baranyai Ádám a tizenhatos bal sarkáról kilőtte a hosszú alsó sarkot, 1-2.

Dulló Martin és Horváth Roland személyében két jól fejelő, masszív játékost volt kénytelen sérülés miatt nélkülözni csapatunk. Az első félidőben jobbára a mezőnyben birkóztunk házigazdáinkkal, ám a kapuba csak a Tisza-partiak tudtak betalálni. A szünetben végrehajtott átszervezés viszont tökéletesen bejött, Paudits Patrik megérdemelten egyenlített, majd nem sokkal később Baranyai Ádám már a mi javunkra billentette a mérleg nyelvét.

Három forduló után így továbbra is őrizzük veretlenségünket és ragadunk az élmezőnyhöz.