Ez történt a 24. fordulóban

Feltoltve: 2016.április 24

A másodosztályú labdarúgó bajnokság 24. fordulójában ismét kiéleződött a kiesés elleni harc. A Vác sima vereséget szenvedett Gyirmóton, a Szigetszentmiklós pedig idegenben legyőzte a sereghajtó Ajkát, így pontszámban egyenlően áll a két gárda a 14. és 15. helyen. A Dunaújváros óriási meglepetésre nyerni tudott a Szeged otthonában, s ezzel megszerezte első tavaszi győzelmét. Akárcsak a Szolnok, mely a feljutásra pályázó Zalaegerszeget verte meglepően magabiztosan. A Mezőkövesd ugyan hetven percig emberelőnyben játszott Kisvárdán, mégis csak döntetlenre végzett, így kevesebb győzelmének köszönhetően továbbra is csak a dobogó harmadik fokán tanyázik. Zsinórban ötödik sikerét érte el a Soroksár, mely ezúttal a Budaörsöt küldte haza pont nélkül. A Siófok idegenben múlta felül a Sopront és négy pontra felzárkózott mögöttünk a táblázaton.

Eredmények: Gyirmót-Vác 6-0, Szolnoki MÁV-Zalaegerszeg 3-1, Kisvárda-Mezőkövesd 0-0, Szeged-Dunaújváros 0-2, Soroksár-Budaörs 1-0, Sopron-Siófok 1-2, Ajka-Szigetszentmiklós 1-2.