Akár véget is érhetne a bajnokság …

Feltoltve: 2016.március 29

Öt forduló, azaz a szezon harmada telt el a tavaszi idényből. Mint köztudott, csapatunk őrzi veretlenségét, s beleszámítva az őszi idény utolsó fordulóját is, szép számmal termeli a gólokat. Az elmúlt 540 perc alatt összesen tizenhét(!) alkalommal vettük be riválisaink hálóját, s ezzel a legtöbb gólt szerezte.

A veretlenségen, illetve a rúgott gólok számán túl kíváncsiak voltunk, vajon a tavaszi pontok számát tekintve hol a helyünk az idei táblázaton. Nos, mikor kiszámoltuk az elmúlt öt forduló termését, nem akartunk hinni a szemünknek. Csapatunknál csupán egy gárda, éppen hét végi vendéglátónk, a Mezőkövesd gyűjtött több pontot. A borsodiakat mi követjük 11 ponttal a képzeletbeli tabellán, jobb gólkülönbségünknek köszönhetően megelőzve a listavezető Gyirmótot – majd kétszer annyi gólt szereztünk -, illetve a kilenc egységet gyűjtő, második helyezett Zalaegerszeget.

Ugyanakkor szemet szúró és rendkívül meglepő, hogy a szezonrajt előtt titkon még feljutásban reménykedő Szeged mindössze 2, a Szolnok 3, míg a téli harmadik Budaörs 4 pontot gyűjtött idén.

Mit lehet ehhez hozzáfűzni? Talán csak annyit, részünkről akár le is fújhatnák a bajnokságot …

A bajnokság állása a tavaszi eredmények alapján: 1. Mezőkövesd 12 (6-3), 2. Aqvital FC Csákvár  11 (14-6), 3. Gyirmót 11 (8-4), 4. ZTE 9 (14-7), 5. Balmazújváros 9 (10-7), 6. Vác 9 (8-8), 7. Siófok 9 (5-9), 8. Kisvárda 8 (10-7), 9. Soroksár 8 (8-5), 10. Sopron 8 (6-3), 11. Budaörs 4 (7-12), 12. Szolnoki MÁV 3 (2-6), 13. Szigetszentmiklós 3 (3-9), 14. Szeged 2 (4-7), 15. Ajka 2 (2-8), 16. Dunaújváros 1 (5-11) pont.