Vége: Mezőkövesd Zsóry FC-Aqvital FC Csákvár 1-0 (1-0)

Feltoltve: 2015.május 2

Csapatunk annak rendje és módja szerint megérkezett Mezőkövesdre. Ahogy azt már megszokhattuk, egy órával a kezdés előtt a két szakvezető kijelölte kezdőcsapatát. Nálunk visszatért a sárga lapos eltiltását letöltő Domján Attila, illetve a sérüléséből felépült Kocsis Gábor és Molnár Tibor. A hazaiaknál viszont nincs ott a Zalaegerszegen kiállított (majd a klubbal szerződést bontó) Kulcsár Kornél, valamint a legutóbb megsérült Bajzát Péter.

Mezőkövesd Zsóri FC-Aqvital FC Csákvár 1-0 (1-0)
Mezőkövesd, 600 néző, vezeti: Farkas Ádám (Aradi, Mohos)
Mezőkövesd: Kunsági – Búrány, Dvorschák, Szeles, Sváb – Medgyes, Takács, Tajthy, Molnár G. – Máté, Balajti. Edző: Lucsánszky Tamás.
Csákvár: Milinte – Hajdú, Szalai, Dulló, Kocsis – Domján – Molnár T., Bakos, Nyilasi, Molnár Cs. – Horváth R. Edző: Toldi Gábor.

1. perc: Ahogy elkezdődött a mérkőzés, úgy el is állt a délután folyamatosan csepergő eső is.

2. perc: Rosszul kezdődik a meccs számunkra: jobb oldali szöglet után Máté vette be Milinte kapuját, 1-0.

Bár még a mai találkozókon kívül négy forduló van hátra, lassan itt az ideje, hogy riválisaink eredményeire is figyeljünk. Nos ugyan a Siófok az első félidőben emberelőnybe került, de az 52. percben 1-1 az állás. Az Ajka kettős emberelőnyben futballozik a Szeged ellen és a 84. percben 1-0-ra vezet. A Cegléd Angyalföldön vendégeskedik, s bár a 37. perctől emberelőnyben játszik, a Vasas így is rúgdossa a gólokat, s az 52. percben már 3-0-ra vezet.

5. perc: Molnár Gábor lövését védte biztosan Milinte.

9. perc: Ismét Molnár Gábor próbálkozott lövéssel, ám ezúttal Dulló blokkolta a labdát.

Időközben véget ért Ajkán a találkozó, a hazaiak 1-0-ra nyertek és ezzel pontszámban beérték csapatunkat.

20. perc: Először veszélyeztettük komolyabban a hazaiak kapuját: a felezővonalnál labdát szereztünk, a tizenhatos betett labdát Szeles vágta ki Horváth Roland elől.

23. perc: Kezdünk éledezni: Molnár jobb oldali beadását Domján 15 méterről kapura tűzte, Kunsági a léc alól tenyerelte ki.

24. perc: Takács került lövőhelyzetbe, de estében kapura tett labdáját Milinte vetődve hárítani tudta.

Sopronban és a Fáy utcában már a 73. percben járnak: a létszámhátrányban játszó Sopron továbbra is 2-1-re vezet a Siófok, a Vasas 3-1-re a Cegléd ellen.

27. perc: Akár egyenlíthettünk is volna, ám hiába gurult végig a labda a hazai kapu gólvonala előtt egy méterre, nem volt érkező emberünk.

Megyünk előre, próbáljuk nyomás alá helyezni a hazai kaput, de szögleteknél tovább nem jutunk.

41. perc: Máté került kecsegtető helyzetbe, de rosszul vette át a labdát, s Milinte felszedte előle.

45. perc: Farkas játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta az első félidőt.

Időközben befejeződött Sopronban és Angyalföldön is találkozó, előbbi helyszínen 3-1-re nyert a tíz emberrel játszó hazai gárda a Siófok ellen, míg a szintén emberhátrányban futballozó listavezető 4-1-re nyert a Cegléddel szemben.

47. perc: Molnár Tibor szerzett labdát a felezővonalnál, elrobogott a jobb oldalon, de beadását kivágták a hazai védők.

58. perc: Nincs szerencsénk, Kunsági óriási bravúrral, lábbal hárította Molnár lövését.

67. perc: Cserére szánta el magát mindkét szakvezető, nálunk Nyilasit Mihály Dávid váltja, a hazaiaknál Medgyes helyére Baracskai érkezik.

71. perc: Sváb bal oldali beadását Balajti 18 méterről centikkel lőtte a bal sarok mellé.

78. perc: Molnár Gábor tálalt Máté elő, aki azonban milliméterekkel célt tévesztett.

81. perc: Molnár Tibort Varga Zoltán váltja a hajrára.

89. perc: Cserél a Mezőkövesd: Molnár Gábor helyére Nánási érkezik.

90. perc: A játékvezető öt perc hosszabbítást jelzett.

91. perc: Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a hazai szakvezető: Balajti helyett Nyilas a pályán.

92. perc: A korábban lecserélt Medgyest kiállította Farkas játékvezető.