Végeredmény: Sopron-Aqvital FC Csákvár 2-0 (2-0)

Feltoltve: 2014.október 18

Csapatunk ma 17 órától Sopronban lép pályára az NB II-es bajnokság tizedik fordulójának mérkőzésén. A találkozóról on-line közvetítésben számolunk be.

Soproni VSE GYSEV-Aqvital FC Csákvár 2-0 (2-0)

Sopron, 1100 néző, vezeti: Molnár Attila (Kepe, Kulmann)

Sopron: Halasi – Csábi, Baranyai, Bobál D., Pados – Pintér, Erdélyi (Horváth A., 58.), Deme – Kovács Á., Horváth P. (Szabó L., 58.), Eszlátyi (Pető, 84.). Szakmai igazgató: Supka Attila.

Csákvár: Szabó B. – Ambrus, Hajdú Sötét, Köntös – Kocsis – Molnár T. (Horváth R., 76.), Bakos, Domján, Molnár Cs. (Dulló, a szünetben) – Mihály (Gajdos, 67.). Vezetőedző: Toldi Gábor.

2. perc: Molnár Tibor próbálkozott meg kapura lövéssel, de kiszorított helyzetből Halasi kezébe lőtt.

7. perc: Horváth Péter lefordult védőjéről, de lövése az oldalhálóban kötött ki.

10. perc: Ez meleg volt: Eszlátyi tekerte kapunkra a labdát, Erdélyi egy lépésről belesarkalt, mely így a kapu mellé csorgott.

12. perc: Molnár Tibor beadását Mihály 7 méterről lőtte kapura, Bobál azonban blokkolni tudott.

15. perc: Bakos 25 méteres lövése elkerülte a kaposvári kaput.

20. perc: Gól és emberhátrányba kerültünk: Hajdút megkerülte Horváth Péter a tizenhatoson belül, védőnk pedig lerántotta a csatárt, amiért azonnal villant számára a piros lap. A büntetőből Deme a háló közepébe emelt, 1-0.

23. perc: Eszlátyi szögletét Kovács Ádám fejelte kapura, Szabó Balázs azonban hárítani tudott.

26. perc: Horváth Péter a balösszekötő helyéről az oldalhálóba bombázott.

34. perc: Mihály keverte meg a soproni védelmet, majd 14 méterről megpróbált a hosszú sarokba tekerni, de Halasi résen volt és biztosan hárított.

35. perc: Eszlátyi végezhetett el ismét sarokrúgást, beívelését Bobál a rövid sarok mellé csúsztatta.

39. perc: Molnár Csaba nagy lövését hárította magabiztosan Halasi.

41. perc: Akár ezt is befújhatta volna a játékvezető: Molnár Tibor esett el gyanús körülmények között a soproni tizenhatoson belül, de a sípmester nem látott okot a közbeavatkozásra.

43. perc: Kovács Ádám a tizenhatos bal sarkáról kilőtte a jobb alsót, 2-0.

45. perc: Vége az első félidőnek.

Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, higgadtan, okosan futballoztunk, ám Hajdú Sándor kiállítása, majd az értékesített büntető alapvetően meghatározta a folytatást.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben cserére szánta el magát Toldi Gábor, Molnár Csaba helyére Dulló Martin érkezett.

47. perc: Molnár Tibor 20 méteres lövése nem sokkal kerülte el halasi kapujának alsó sarkát.

48. perc: Bakos emelt a kapu elé, de Sötét elől szögletre csúsztatták a labdát a hazai védők.

Nagyon megnyomjuk a második félidő elejét,  jól is játszunk, de egyelőre komolyabb ziccert nem sikerült kialakítanunk a soproni kapu előtt.

52. perc: Bakos 25 méteres nagy lövését védte Halasi.

56. perc: Eszlátyi szöglet beívelését Horváth Péter közelről a léc fölé fejelte.

58. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Horváth A. váltja Erdélyit, míg Szabó L. érkezik Horváth Péter helyére.

63. perc: Szabó László próbálkozott lövéssel, gyenge kísérletét simán blokkolta Sötét.

67. perc: Mihály Dávid helyére Gajdos érkezett.

68. perc: Ismét szögletből veszélyeztetett a Sopron: Eszlátyi sarokrúgását Baranyai fejelte a léc fölé.

76. perc: Molnár Tibort Horváth Roland váltotta.

79. perc: Szabó László szabadrúgása a kapu fölött hagyta el a játékteret.

82. perc: Bakos szabadrúgását Bobál fejelte szögletre a berobban csákvári támadók elől.

84. perc: harmadik cserelehetőségét is kihasználta Supka Attila: Eszlátyi helyére Pető érkezett.

A találkozó lefújta a mérkőzést.

Fájó vereséget szenvedtünk a “hatpontos” meccsen: hiába nem játszottunk rosszul a mezőnyben, képtelenek voltunk a kapuba találni, miközben a hazaiak kihasználták emberelőnyüket. A soproniak durvaság határát súroló játéka nem ízlett csapatunknak, a játékvezető pedig jobbára a a mi kárunkra tévedett.