Három év alatt másodszor lett bajnok a csapatunk!

Feltoltve: 2014.május 11

Pattanásig feszült hangulatban ért véget szombaton este csapatunk BKV Előre (1-0) elleni bajnoki összecsapása. Mivel már a kezdés előtt tudtuk, hogy az Andráshida dorogi döntetlenének köszönhetően most bebiztosíthatjuk bajnoki címünket, mázsás teherként nyomta az esélyesség súlya játékosaink vállát. Ráadásul a mezőny legjobban védekező csapata, a bajnokság megkezdése előtt nyíltan a feljutásra pályázó rivális volt a vendégünk.

A leggólerősebb csapat a legjobb védelem ellen – harangoztuk be a 27. forduló rangadóját. Csapatunk 37 percenként vette be eddig az ellenfelek kapuját, míg a fővárosi gárda 117 percenként kapott csupán gólt a bajnokságban. Mindezen statisztikai adatok aztán a mérkőzés folyamán tökéletesen visszaköszöntek. Nekünk lényegesen kevesebb helyzetünk volt a megszokottnál, a vendégeknek sokkal többször volt szükségük a szerencsére a gól elkerüléséhez, mint korábban. De … De a lényeg, hogy támadásainkban benne volt a gól – Varga Zoli még a kapust is kicselezte, mégsem kötött ki a labda a hálóban, Horváth Roli 10 méterről, ajtó-ablak helyzetben az oldalhálóba lőtt -, s a lelátóról úgy tűnt, csak idő kérdése, mikor sikerül feltörnünk a BKV jól záró reteszét. A második félidő közepéig tudták megóvni kapujukat a góltól a közlekedésiek. Innentől kezdve csiga lassúsággal haladt az idő, ráadásul a játékvezető kezéből teljesen kicsúszott a meccs, komoly adok-kapok alakult ki időnként a játéktéren. Nagy Róbert hiába húzta elő többet a sárga lapot zsebéből, mint ahány jó lapra szükség van egy piros ulti megnyeréséhez, ám ezzel sem sikerült megfékeznie az indulatokat. A feszültségkeltésben a fővárosi játékosok jártak az élen – egy időben felmutatott piros lappal mindez elkerülhető lett volna -, de szerencsére sikerült átvészelnünk a nehéz pillanatokat. Aztán a 97. percben(!) végre lefújta a játékvezető a találkozót, 1-0-ás győzelmünk pedig azt jelentette, a hátralévő három mérkőzés eredményétől függetlenül már megnyertük a Nyugati csoport küzdelmeit, s kiharcoltuk a feljutást az NB II-be.